Anunț angajare Ensys: Inginer proiectant energetician

ENSYS Renewable Solutions caută un Inginer Proiectant Sisteme Fotovoltaice pasionat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Dacă viziunea ta asupra energiei regenerabile se îmbină cu expertiza în proiectare și cunoștințele tehnice necesare, te invităm să explorezi această oportunitate în cadrul unei companii cu peste 70 MWp putere instalată și un portofoliu diversificat în domeniul energiei solare. Pentru a aplica te rugăm să trimiți CV-ul tău la adresa de e-mail hr@ensys.eu

Candidatul Ideal

  • studii superioare tehnice (electrotehnică/energetică)
  • experiență în dimensionarea instalațiilor fotovoltaice cu/fără sistem de stocare (minimum 1 an);
  • cunoștințe de proiectare – estimare/deviz proiect;
  • persoana dornica să activeze intru-un domeniu profesionist
  • cunoștințe de întocmire Devize
  • autorizație de electrician ANRE (constituie avantaj)
  • cunostine operare PC pachet MS Office nivel mediu (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) si Autocad sau alte programe de proiectare similare;
  • disponibilitatea de a călători în țară și carnet de conducere categoria B.
  • limba engleză la nivel mediu/avansat;
  • Prezinta un avantaj: experiență anterioră într-unul dintre domeniile: Instalații Electrice si Termice, IT&C, Construcții.

Descrierea jobului

  • execută lucrările de proiectare conform cerințelor solicitate și respectând standardele de calitate folosind software de specialitate;
  • întocmește documentațiile tehnice în conformitate cu prevederile legislative;
  • prezintă proiectele în timp util către client/departamentul vânzări;
  • pregătește listele de materiale și piese necesare pentru proiectele de care este responsabil.
  • participă la licitatii publice prin implicarea în propunerea tehnică necesară;
  • urmarește întocmirea tuturor documentelor specific activității;
  • realizează studii de soluție, de fezabilitate, proiecte tehnice și detalii de execuție pentru instalații electrice;
  • se deplasează pentru evaluarea tehnică a proiectului;
  • asigură suport tehnic personalului executant aflat în teren și furnizează la cerere informații suplimentare pentru localizarea cu o mai mare ușurință a locațiilor de execuție

Descrierea companiei

ENSYS este unul dintre cei mai importanți integratori de sisteme fotovoltaice la cheie din România, cu rulaje în 2023 ce depășesc 30 de milioane de euro si peste 300 de profesionisti divizati si impartiti in cele 6 puncte de lucru din Romania.

Cu o experiență de peste 70 MWp putere instala in Romania, in proiecte de tip Rezidential si C&I si inca 50 MWp putere in dezvoltare de tip Utility-Scale, Ensys Renewable Solutions este printre putinele companii din Romania care oferă servicii complete clienților in domeniul generarii de energie din surse regenerabile.

Asigurăm serviciul la cheie, de la consultanță tehnică și de specialitate, proiectare, avizare si până la furnizare, punere în funcțiune și mentenanța sistemelor fotovoltaice.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *